Z WODĄ ZA PAN BRAT

Uczniowie klasy pierwszej i drugiej, w okresie od września do października, uczestniczą w programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Projekt jest finansowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów prowadzonych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zajęcia sportowe realizowane w ramach programu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, jak też możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej. Ćwiczenia w wodzie i pływanie to również jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i korygowania wad postawy. Uczestnictwo w projekcie zachęca do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Należy podkreślić, że dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej.