DZIEŃ PIRATA

„Piratem być to fajna sprawa,
Pirat – to najlepsza zabawa”

Dnia 19 września, z okazji Międzynarodowego Dnia Mówienia jak Pirat, uczniowie klasy drugiej postanowili uczcić ten dzień przebierając się za piratów. Morską przygodę rozpoczęli od poznania hymnu piratów i wspólnej zabawy ruchowej „Ahoj! Naprzód przygodom”. Następnie dzieci odczytały list od kapitana Barnaby, który znaleziony został w butelce. Zaproponował on dzieciom liczne zadania. Pomimo tego, że wymagały one od piratów dużo odwagi, cierpliwości i sprytu, wszyscy jednogłośnie podjęli wyzwanie. Dużo śmiechu i radości, ale też elementu współzawodnictwa dostarczyły zabawy sprawnościowe, m. in. wyścigi w workach, pływanie na „łódkach”, wiązanie węzłów, rzucanie do celu, wyścigi morskich żabek, walka na kule armatnie czy bitwa piracka. W rytm morskiej pirackiej muzyki z filmu „Piraci z Karaibów” odtańczyły piracki taniec.
Dzielni Piraci wykazali się niesamowitą odwagą, charyzmą i przebiegłością.
Dzięki temu zdobyli wskazówki, które pozwoliły im dotrzeć do ukrytego skarbu. Radości nie było końca. Ale to nie był koniec niespodzianek...kolorowe galaretki - to coś, co wszyscy zajadali z apetytem... Dziękujemy Mai za przygotowanie smakowitej uczty! To był naprawdę wspaniały dzień pełen morskich atrakcji.

Uczniowie klasy pierwszej również uczcili Międzynarodowy Dzień Mówienia jak Pirat przygotowując i ozdabiając czapki pirackie.