ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

uczniowie kl. 8 wraz z rodzicami, p. Dyrektor i gośćmi

Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2021/2022 zakończony!

Dnia 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla przedszkolaków, uczniów klas I-VII oraz pożegnanie ósmoklasistów.

Dzień zakończenia roku szkolnego to dla większości uczniów jeden z najbardziej oczekiwanych dni w całym roku. W ciągu trwających nieco ponad dwa miesiące wakacji dzieci nie będą musiały wcześnie wstawać i pamiętać o codziennym przygotowywaniu się do lekcji. Wolny czas pozwoli im na relaks i odpoczynek, rozwijanie swoich zainteresowań oraz spotkania z rówieśnikami i wakacyjne wyjazdy.

Zakończenie roku szkolnego tradycyjnie rozpoczęliśmy od udziału we mszy świętej. Dalsza część uroczystości miała miejsce na sali gimnastycznej, gdzie wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Pana Wójta Gminy Zembrzyce - Łukasza Palarskiego, Kierownika COS - p. Elżbiety Palecznej oraz oczywiście rodziców.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrała p. Dyrektor - Renata Krzystoń, która podziękowała wszystkim za zaangażowanie w pracę w minionym roku szkolnym oraz podsumowała ważniejsze wydarzenia, które odbyły się w naszej szkole.

Podziękowania dla p. Dyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców wyraził również Pan Wójt dziękując za życzliwość, współpracę oraz podejmowanie licznych działań na rzecz dzieci i szkoły.

Następnie uczniowie odebrali nagrody i wyróżnienia za udział w następujących konkursach i akcjach charytatywnych:

- Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Matematycznej „Kangur”;

- Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Przyrodniczej „Świetlik”;

- Szkolne konkursy:  „Czytelnik roku”, „5 książek w 5 tygodni” oraz „Baśniowa Rodzina”;

- „Adopcja Serca” - akcja charytatywna.

W dalszej części uroczystości dzieci z przedszkola, a także uczniowie klas I-VIII odebrali z rąk p. Dyrektor i wychowawców nagrody książkowe oraz dyplomy za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

---> Zofia Wróbel - kl. IV

---> Bartłomiej Łopata - kl. IV

---> Amelia Kęsek - kl. V

---> Karolina Malina - kl. V

---> Amelia Rzemieniarz - kl. VII

---> Kamil Łach - kl. VIII.

Kolejnym punktem uroczystości był występ absolwentów. Młodzież pożegnała się ze szkołą prezentując krótki montaż słowno-muzyczny oraz prezentację multimedialną podsumowującą ich ośmioletni pobyt w naszej szkole.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do sal. Mieli tam okazję na wspólne podsumowanie minionego roku szkolnego oraz przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania podczas wakacji. Z uśmiechem na twarzy odbierali świadectwa z promocją do kolejnej klasy.

Życzymy wszystkim uczniom dalszych sukcesów w kolejnych etapach edukacji, a przede wszystkim samych słonecznych chwil i mile spędzonych wakacji.

Więcej zdjęć można obejrzeć poniżej: