W AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Nauka w klasie pierwszej to bardzo ważny etap w życiu każdego dziecka. Wkracza ono w zupełnie nieznany mu świat, którego dopiero musi się nauczyć. To także, czas, w którym dzieci stają się bardziej samodzielne, próbują nowych rzeczy, a ciekawość jest motorem ich działań. Dlatego tak ważne jest, aby już od początku edukacji uczyć ich zasad bezpieczeństwa i przekazywać wiedzę, która sprawi, że będą wiedziały, co zrobić w trudnych sytuacjach.

We wrześniu uczniowie kl. I przystąpili do XIII-tej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem akcji było pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności – na drodze, w domu, w szkole, w Internecie i w relacji z rówieśnikami. Wykorzystywane na zajęciach materiały edukacyjne zostały stworzone w oparciu o techniki efektywnego uczenia. Każda lekcja zawierała zestaw kart pracy, które tworzyły inną aktywność np. grę planszową, koło fortuny czy grę karcianą na wzór „Piotrusia”. Dzięki temu, wiedza na temat bezpieczeństwa, mogła być powtarzana i utrwalana w przyjazny sposób także w domu, z rodzicami czy rodzeństwem.

Na zakończenie zajęć, dnia 09 czerwca pierwszoklasiści wzięli udział w OGÓLNOPOLSKIM TEŚCIE BEZPIECZEŃSTWA, który sprawdzał stopień opanowania wiadomości i umiejętności omawianych w „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

Wszyscy uczniowie zaliczyli test pozytywnie. GRATULUJEMY!