SPOTKANIE Z GANGIEM SWOJAKÓW

dzieci z kl. I z maskotkami Gangu SwojakówEdukacja ekologiczna dzieci, jak żyć blisko natury i w zgodzie z nią, jest niezwykle ważna. Poznanie przez najmłodszych piękna polskiej natury oraz gatunków zwierząt, które należy szczególnie chronić, jest bardzo istotne, dlatego z ogromną przyjemnością przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”.

Pod koniec września do naszej szkoły dotarły pakiety dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz dla uczniów klas I-III. Każda grupa otrzymała książki, dzienniczki obserwatora, naklejki oraz maskotki.

Głównym celem programu jest zachęcenie dzieci do spędzania coraz większej ilości czasu na świeżym powietrzu i życiu w zgodzie z naturą. Albowiem jej odkrywanie i poznawanie może być niezwykłą zabawą, w czym pomogą specjalnie przygotowane zadania, a bohaterowie pokażą dzieciom zagrożone gatunki zwierząt i sposoby jak można je chronić.

Życzymy miłej zabawy!