SPORT TO ZDROWIE

Od września uczniowie naszej szkoły realizują program pod nazwą „Zmieniam postawę ciała aktywnie, kiedy do sportu podchodzę pozytywnie”.

Projekt zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjnej współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W projekcie bierze udział 6 grup. Zajęcia będą prowadzone od września do grudnia 2021 roku.

Celem głównym jest aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży szkolnej oraz profilaktyka wad postawy, nauka utrzymywania prawidłowej postawy ciała, a także ogólnego wzmocnienia całego ciała. Zajęcia sportowe będą uwzględniały potrzeby rozwojowe i korekcyjne uczestniczących w nich uczniów. W ramach planowanych zajęć, oprócz podporządkowania regularnej aktywności fizycznej celom terapeutycznym w zakresie m.in. kształtowania prawidłowej postawy i przeciwdziałania powstawaniu wad postawy, przewiduje się również ćwiczenia ogólnorozwojowe, kształtujące sprawność psychomotoryczną i motoryczną, wspomagające harmonijny rozwój fizyczny oraz poprawę ogólnej kondycji i sprawności fizycznej uczniów.