DOBRO POWRACA

Międzynarodowy Dzień Dobroczynności obchodzony jest w rocznicę śmierci Matki Teresy z Kalkuty - 5 września. Z racji tego, że ów dzień wypadł w tym roku w niedzielę, obchody przenieśliśmy na poniedziałek.

Całe życie Matki Teresy było oddane chorym i ubogim. Ten szczególny dzień to wyjątkowa okazja, by spróbować zaangażować się w pomoc osobom potrzebującym. Dobroczynność zmienia bowiem świat na lepsze. W naszej szkole uczniowie już od wielu lat uczestniczą w licznych akcjach charytatywnych:

---> ADOPCJA SERCA

---> GÓRA GROSZA

---> ZAKRĘTKI

---> KOLĘDA MISYJNA

---> PĄCZEK DLA AFRYKI

---> ŁAŃCUCH DOBRA

---> PODARUJ MISIA.

W tym roku zapraszamy także uczniów do udziału w akcji „WYLOSUJ ANIOŁA”. Akcja pisania kartek mających nieść wsparcie, powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii.
Lęk, ból, niepewność – to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Kartki od Aniołów mają przywrócić im nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa.

Akcja jest prosta – wy przygotowujecie kartki zawierające pozytywne słowa wsparcia i życzenia, dzieci te kartki losują. Na oddziale onkologii jest duża rotacja, dzieci otrzymują chemioterapię lub naświetlania. Wyjeżdżają do domu, kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie. Dzieci leczą się długo, ale nie przebywają przez cały czas w szpitalu. Mają przerwy i na te przerwy wyjeżdżają do domu. Więc, nie wiemy, jakie dziecko wylosuje tą kartkę. Dlatego bardzo prosimy o zaznaczenie na kopercie czy jest to kartka dla dziewczynki czy chłopca. Można na kartce dodać informacje o sobie i swoje dane kontaktowe – może nawiążecie kontakt.

Na kartki czekamy do końca września 2021 roku, ale kartki, jeśli tylko ktoś będzie chciał, można wysyłać przez cały rok.

OTWÓRZCIE SERCE DLA INNYCH! DOBRO POWRACA!