INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Część artystyczna - rocznica wybuchu II wojny światowej

Pierwszy września to dla wszystkich uczniów i nauczycieli szczególny dzień, rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Po długiej przerwie, w murach naszej szkoły ponownie zabrzmiał śmiech uczniów. Wypoczęci, uśmiechnięci i gotowi na nowe wyzwania uczniowie wrócili do szkoły po wakacjach. Chociaż rok szkolny po raz kolejny zaczyna się w reżimie sanitarnym, nikogo to nie przeraziło.

Nowy rok szkolny to, jak zawsze, czas nowych możliwości, wyzwań i zadań.

Tegoroczna inauguracja nowego roku szkolnego podzielona była na trzy części.

W pierwszej części na sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas starszych, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Pani dyrektor - Renata Krzystoń, przywitała wszystkich zebranych serdecznie i życzyła przede wszystkim zdrowia, zapału i wytrwałości w codziennej pracy. Następnie, po obejrzeniu krótkiej części artystycznej,  uczniowie udali się do klas, aby spotkać się z wychowawcami, poznać plan organizacji pracy oraz przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące w drodze do i ze szkoły.

W drugiej części cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej mszy świętej, w czasie której ks. Michał powierzył wszystkich Bożej opiece, a za przewodniczkę tego roku szkolnego obrał św. Barbarę - patronkę ciężkiej pracy.

Wręczenie aktu pani Dyrektor

W trzeciej części, w akademii z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, uczestniczyli uczniowie klas I-III, rodzice uczniów klasy pierwszej, nauczyciele oraz Wójt Gminy Zembrzyce - p. Łukasz Palarski. Najpierw wszyscy zgromadzeni obejrzeli montaż słowno-muzyczny przypominający wydarzenia z 01 września 1939 roku. Następnie głos zabrał Pan Wójt, który złożył wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom najserdeczniejsze życzenia, spokojnego i bezpiecznego nowego roku szkolnego 2021/2022. Uczniom życzył wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu zainteresowań i pasji, a także wielu przyjaciół i miłych chwil spędzonych w szkole. Następnie przekazał Pani Dyrektor akt przedłużający kadencję na stanowisku dyrektora naszej szkoły. GRATULUJEMY!

uczniowie kl. 1 wraz z rodzicami

Ostatnim punktem tego dnia było uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej, którzy w obecności swoich rodziców i społeczności szkolnej, po pozytywnym zdaniu egzaminu, zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Marcówce.

życzenia dla uczniów

U progu nowego roku szkolnego składamy wszystkim uczniom najlepsze życzenia. Starajcie się jak najlepiej wykorzystać nadchodzący czas, aby w czerwcu przyszłego roku móc z satysfakcją odebrać szkolne świadectwa. Dążcie do poszerzania swojej wiedzy, a także do rozwijania własnych pasji oraz talentów. Spełniajcie marzenia i realizujcie ambitne cele. Pamiętajcie, aby ze wszystkich szkolnych sytuacji, nawet z niepowodzeń, czerpać doświadczenie i naukę na przyszłość.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne