ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

cała społeczność szkolna - czerwiec 2021

Dzień zakończenia roku szkolnego to szczególny moment w życiu uczniów, rodziców i nauczycieli. Dobiega końca kolejny rok nauki, większość uczniów cieszy się z dobrych ocen i z nadzieją na lepsze wyniki oczekuje kolejnego roku nauki. W perspektywie znajdują się dwa miesiące beztroskiego wypoczynku od obowiązków szkolnych i nauki. W tym roku zakończenie roku szkolnego przebiegało w nieco innej atmosferze.

Specyficzna sytuacja nie zmieniła jednak pewnych zwyczajów związanych z zakończeniem roku szkolnego. Jak zawsze był to dzień wzajemnych podziękowań i gratulacji. Pojawiły się także szczególne wyrazy wdzięczności dla rodziców. W tym roku rodzice odegrali szczególnie ważną rolę w procesie edukacji dzieci, zwłaszcza podczas nauczania zdalnego.

Tegoroczną uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021 rozpoczęliśmy od spotkania poszczególnych klas z wychowawcami. Podczas tych spotkań nauczyciele wspólnie z uczniami rozmawiali na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji, podsumowali miniony rok, zostały wręczone świadectwa, nagrody książkowe i upominki.

Uczniowie, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem to: Amelia K., Karolina M., Marcelina K. oraz Kinga K.

p. Basia z dziećmi z kl. 0

Następnie cała społeczność szkolna pożegnała p. Basię Rusin, która odchodzi na emeryturę. Wszyscy zebrani wyrazili wdzięczność za wieloletnią pracę na rzecz dzieci i szkoły, ogromne zaangażowanie i zapał, a przede wszystkim za serce i pomocną dłoń, którą p. Basia chętnie służyła każdemu. Był to bardzo wzruszający moment dla wszystkich.

O godzinie 09:00 uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej.

absolwenci 2021 z rodzicami, p. dyrektor i wychowawcą

Ostatnim punktem tego dnia było pożegnanie absolwentów. W krótkiej części artystycznej „trzej muszkieterowie” podziękowali swoim rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom obsługi za wspólnie spędzony czas, odkrywanie tajników wiedzy z różnych dziedzin naukowych oraz opiekę.