PORANEK WIELKANOCNY

Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijan, dlatego i w naszej szkole zebraliśmy się wszyscy 25 marca na sali gimnastycznej, aby przygotować się do nadchodzącej uroczystości. Poranek wielkanocny był okazją do wspólnego przeżywania tego ważnego okresu.

Najpierw obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny poświęcony tematyce Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i poprzedzającego je czasu Wielkiego Tygodnia. Następnie, po wspólnej modlitwie, zasiedliśmy do świątecznie nakrytego stołu, aby skosztować tradycyjne jajko i babeczkę.

Tego typu spotkania są niezwykle ważnym elementem budowania wspólnoty wśród uczniów i pracowników szkoły, jak również doskonałym przekaźnikiem tradycji i niezwykle istotnych wartości, które należy propagować wśród dzieci i młodzieży.

Z okazji zbliżających się świąt życzymy

„Niech odgłos wielkanocnych dzwonów zwiastujących Zmartwychwstanie Jezusa, rozbrzmiewa echem w sercach Waszych, święcone jajko zjednoczy wszystkich przy wspólnym stole, a śmigus - dyngus wywoła uśmiech na każdej, nawet najbardziej zamyślonej twarzy”.