DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETY

Dzień 21 marca jest nie tylko pierwszym dniem wiosny, ale również Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. Data została wybrana w nieprzypadkowy sposób, ponieważ przyczyną tej wady genetycznej jest ten trzeci chromoson, który doczepił się do 21 pary chromosonów. Dlatego w tym dniu, jak co roku, zorganizowano w naszej szkole Dzień Kolorowej Skarpetki - kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek nie do pary. Symbol niedopasowanych chromosonów, symbol niedopasowania społecznego.

W ten szczególny dzień uczniowie i nauczyciele założyli kolorowe skarpetki z różnych niepasujących par na znak solidarności oraz tolerancji z osobami z Zespołem Downa.

Wzorem lat ubiegłych dołączyliśmy również do akcji „Wyjątkowa Skarpetka”, której organizatorem jest OREW Juszczyn. Naszej szkole udało się stworzyć sznurek „wyjątkowych skarpet” o długości 203 metrów!