PRZERWA NA CZYTANIE

Dnia 25 października, w ramach obchodów „Tygodnia z książką” dołączyliśmy do IV MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VIII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE.

Celem akcji jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.  Cieszymy się, że po raz kolejny udało nam się być częścią tak wielkiego i pomysłowego wydarzenia czytelniczego.

W środę, podczas wszystkich przerw śródlekcyjnych, uczniowie czytali przyniesione przez siebie lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki. Miejsce do czytania każdy wybierał sam. Na górnym korytarzu utworzono „Kącik czytelnika”, w którym można było znaleźć nowości wydawnicze. W akcję zaangażowana była cała społeczność szkolna. Dzieciom w Oddziale Przedszkolnym czytali starsi uczniowie i zaproszeni goście. Każdy uczeń miał możliwość zaprezentowania swojej ulubionej książki.

Mamy nadzieję, że czytanie stanie się codziennym nawykiem, bo jak powiedziała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w organizację i przebieg akcji składamy serdeczne podziękowania.

Spotkajmy się, nie tylko za rok, na przerwach przy… książkach!

#przerwanaczytanie