ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

Dnia 19 października w naszej szkole obchodziliśmy się Światowy Dzień Mycia Rąk, którego celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk, a także uświadamianie dzieciom, że od właściwej higieny dłoni może zależeć nasze zdrowie.

W tym roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas młodszych realizują Ogólnopolski Program Edukacyjny „ROK Z HIGIENĄ VELVET”. Celem programu jest zwiększenie świadomości na temat roli i wagi higieny osobistej małych dzieci.

Uczniowie z klasy III, z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk, przygotowali w czwartek krótki pokaz oraz plakaty zachęcające do systematycznego mycia rąk, które zaprezentowali młodszym kolegom i koleżankom. Dzięki temu dzieci dowiedziały się, w jakich sytuacjach koniecznie musimy umyć ręce oraz o tym, że zarazki przenoszone przez dłonie należą do tych najczęściej wywołujących choroby zakaźne. Poznały także poszczególne etapy mycia rąk. Na zakończenie trzecioklasiści w każdej łazience umieścili na ścianie „Komiks Misia Velvetusia”, który ma przypominać o tym, jak ważna jest higiena rąk.

Mimo, iż dzisiejsza akcja skierowana była do dzieci, dotyczy ona każdego z nas. PAMIĘTAJMY, aby myć ręce w ciepłej wodzie z mydłem przez ok. 30 sekund. Dzięki temu wprowadzimy najprostszą profilaktykę, która pomoże nam uchronić się przed grypą i zatruciem pokarmowym.