DZIEŃ DOBROCZYNNOŚCI

Drzewko Dobroczynności, na którym są serca z dobrymi uczynkamiDnia 5. września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dobroczynności. Dzień ten był okazją do podkreślenia znaczenia dobroczynności i aktywnego wsparcia potrzebujących na całym świecie. To moment, w którym społeczności z różnych krajów łączą się, aby propagować ideę pomagania innym, ponieważ DOBRO, TO JEDYNA RZECZ, KTÓRA SIĘ MNOŻY, GDY SIĘ JĄ DZIELI. Data ta została wybrana przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych, aby oddać hołd Matce Teresie z Kalkuty, która przez całe swoje życie poświęciła się niesieniu pomocy najuboższym i potrzebującym.

Dobroczynność w naszej szkole przybiera różne formy. Uczniowie mają możliwość uczestniczyć w licznych akcjach charytatywnych. Są to m.in.:

- Adopcja Serca

- Adopcja Nadziei

- Kolęda misyjna

- Pączek dla Afryki

- Razem na święta

- Zbieram to w szkole - Dobre monety

- Zbieram to w szkole - Dobre baterie

- Zbiórka plastikowych zakrętek

- Akcja „Kredkobranie”

- Akcja „Kolorowe kredki”

- Akcja „Wylosuj anioła”i in.

W tym roku zaproponowaliśmy naszym uczniom, aby uczcili ten dzień czyniąc jakiś dobry uczynek. Przygotowane przez dzieci serduszka zapełniły „Drzewko Dobroczynności”, które ozdobiło górny korytarz.

Międzynarodowy Dzień Dobroczynności przypomina nam, że każdy z nas ma moc wpływu na otaczający nas świat poprzez proste akty życzliwości i wsparcia. Pamiętajmy, że DOBRO POWRACA.