INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Uczniowie kl. 1 wraz z rodzicami i wychowawcą

„Wrzesień w naszej szkole, klasy pełne słońca,

pełne dzieci, bo wakacje już dobiegły końca…”

Tegoroczny rok szkolny rozpoczął się nietypowo, bo czwartego września. Mamy nadzieję, że wyjątkowo długie wakacje sprawiły, że dzieci i młodzież z radością powrócili w szkolne mury.

Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w pobliskiej kaplicy. Następnie przeszliśmy na salę gimnastyczną gdzie wszystkich przybyłych przywitała pani dyrektor - mgr Renata Krzystoń.

Później obejrzeliśmy przepiękny i wzruszający montaż słowno-muzyczny przygotowany przez zespół „Jagódki”. Pozwolił nam on uczcić 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. PAMIĘTAJMY o tamtych tragicznych czasach, bo naród, który zapomina o swojej przeszłości, skazany jest na kolejne bolesne doznania i doświadczenia.

W tym wyjątkowym dniu odbyło się także uroczyste pasowanie na ucznia, czyli włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w naszej szkole do grona społeczności uczniowskiej. Uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem oraz nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu pani Dyrektor dokonała symbolicznym ołówkiem aktu pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Marcówce.

Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć poszczególnym klasom, uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami.

Początek roku szkolnego jest momentem skupiającym w sobie wiele różnych oczekiwań nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców.

Cytując słowa kardynała S. Wyszyńskiego: Każda rzecz wielka musi kosztować i musi być trudna. Tylko rzeczy małe i liche są łatwenauczycielom życzymy pozytywnej energii, uczniom sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności, natomiast rodzicom satysfakcjonującej ich współpracy ze szkołą.

GALERIE ZDJĘĆ:

---> Akademia