W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

Od września do listopada dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VI będą uczestniczyć w zajęciach sportowych z elementami gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej „Ćwiczmy razem”.

Projekt dofinansowany jest  przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków państwowego Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów.
Zajęcia będą odbywać się w pięciu grupach wiekowych. Celem głównym projektu jest aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży szkolnej oraz profilaktyka wad postawy, nauka utrzymywania prawidłowej postawy ciała i ogólnego wzmocnienia całego ciała. Zajęcia sportowe będą uwzględniały potrzeby rozwojowe i korekcyjne uczestniczących w nich uczniów. W ramach planowanych zajęć oprócz podporządkowania regularnej aktywności fizycznej celom terapeutycznym w zakresie m.in. kształtowania prawidłowej postawy i przeciwdziałania powstawaniu wad postawy przewiduje się również gry i zabawy zespołowe, ćwiczenia ogólnorozwojowe, kształtujące sprawność psychomotoryczną i motoryczną, wspomagające harmonijny rozwój fizyczny oraz poprawę ogólnej kondycji i sprawności fizycznej uczniów.