MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Dzień 15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odkrywania talentów oraz ich prezentowania. Obchody tego święta zapoczątkowała książka „The Dot” (czyli Kropka) – napisana i zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa.

Celem tego święta jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznawaniu mocnych stron i wyrabianiu wiary we własne możliwości.

Obchody tego dnia zaczęły się w naszaej szkole od obejrzenia historii małej Vashti, która nie wierzyła w swoje możliwości. Zachęcana przez nauczycielkę odkryła swój talent do malowania. Vashti uwierzyła w siebie dzięki małej kropce…

Z okazji Dnia Kropki uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego założyli ubrania w kropki, pomalowali twarze, pojawiły się także kropkowane dzieła sztuki. Z każdego miejsca widoczne były wesołe, kolorowe kropki. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Historia o Vashti uświadomiła nam, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie.