ŚWIATOWY DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY

szkolenie SU dla klas 1-3 z udzielania I pomocy

Dnia 11 września obchodzony jest Światowy Dzień Pierwszej Pomocy, ustanowiony przez Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w 2000 r. Celem tego święta jest promowanie znaczenia pierwszej pomocy w ratowaniu zdrowia i życia. Pierwsza pomoc okazuje się niezbędna nie tylko w sytuacjach kryzysowych, takich jak katastrofy naturalne, ale również w zwykłym, codziennym życiu.

Z okazji tego święta w naszej szkole odbyło się krótkie szkolenie dla uczniów klas młodszych.  Zasady udzielania I pomocy przedstawiły im uczennice klasy piątej. Podobne szkolenia, organizowane przez SU, odbywają się systematycznie. Wszyscy uważamy bowiem, że taka umiejętność jest bardzo ważna dla każdego ucznia.