MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DOBROCZYNNOŚCI

Spotkanie informacyjne dla uczniów

„Bardzo często pytają mnie,

kiedy znikną głód i ubóstwo na świecie,

a ja odpowiadam:

Kiedy ty i ja zaczniemy się dzielić.

Im więcej mamy, tym mniej dajemy;

im mniej mamy, tym więcej możemy dać”. - Matka Teresa z Kalkuty.

Międzynarodowy Dzień Dobroczynności jest obchodzony 5 września, w rocznicę śmierci Matki Teresy z Kalkuty, niosącej pomoc potrzebującym w Indiach i innych miejscach na świecie, laureatki Pokojowej Nagrody Nobla w 1979 r.

Celem Międzynarodowego Dnia Dobroczynności jest zwiększenie społecznej odpowiedzialności wśród ludzi z całego świata oraz propagowanie poparcia społecznego dla celów charytatywnych. Ma także uświadamiać, że nie tylko finansowe datki są środkiem pomocy potrzebującym. Dobroczynność polega również na ofiarowywaniu czasu, bezinteresownej życzliwości, trosce oraz zaangażowaniu w działalność charytatywną.

Ten szczególny dzień stał się okazją, do zorganizowania spotkania informacyjnego, podczas którego uczniowie mogli zapisać się do działającego w naszej szkole Koła Wolontariatu. Mieli także możliwość, by przypomnieć sobie, iż mogą uczestniczyć w licznych akcjach charytatywnych organizowanych w szkole:

---> ADOPCJA SERCA

---> DOBRE MONETY

---> ZBIÓRKA ZAKRĘTEK I BATERII

---> KOLĘDA MISYJNA

---> PĄCZEK DLA AFRYKI

---> ŁAŃCUCH DOBRA

---> WYJĄTKOWA SKARPETA

---> KOLOROWE KREDKI

---> WYLOSUJ ANIOŁA /Napisz kartkę z życzeniami dla dzieci leczonych na oddziale onkologii. Napisz kartkę z życzeniami dla Stasia/.

Podczas spotkania informacyjnego zebrani obejrzeli także krótkie pozdrowienia od dzieci z Domu Dziecka w Tupizie, a chętni uczniowie mogli zabrać ze sobą do domu „Drzewka dobroczynności”, które systematycznie będą zapełniać swoimi dobrymi uczynkami.

Zachęcamy wszystkich do dobroczynności, ponieważ chęć niesienia pomocy jest w każdym z nas, a dobroczynność zmienia świat na lepsze.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dobroczynności wszystkim naszym Wolontariuszom życzymy dużo dobroci i pozytywnej energii, która pozwoli nam wszystkim na realizację celów i zamierzeń, jakie sobie postawimy w nowym roku szkolnym 2022/2023.

OTWÓRZCIE SERCE DLA INNYCH! DOBRO POWRACA!