WITAJ SZKOŁO!

Inauguracja nowego roku szkolnego

Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad szkolną książką, nad zeszytem.

Jak co roku, na początku września, zabrzmiał pierwszy dzwonek, zwiastujący zakończenie wakacyjnego czasu beztroski. Pewnie wielu uczniów z żalem żegnało wakacje, bo jak zawsze trwały za krótko, ale mamy nadzieję, że znalazła się przynajmniej garstka takich, którzy do szkoły powrócili z radością choćby dlatego, aby spotkać koleżanki i kolegów.

Przed nami kolejny rok szkolny wypełniony nauką, ale również zabawą, spotkaniami z kolegami, nauczycielami, pełen nowych wyzwań i wrażeń.

Dnia 1 września, w uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego, uczestniczyli uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły. Najpierw widzowie obejrzeli krótki montaż słowno-muzyczny, w którym oddano cześć żołnierzom walczącym w czasie II wojny światowej.

Pierwszoklasiści z rodzicami, wychowawcą i p. Dyrektor

Potem sceną zawładnęli pierwszoklasiści. Po wzorowym wykonaniu przygotowanych dla nich zadań i złożeniu uroczystego ślubowania zostali oni przez p. Dyrektor przyjęci do społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

W dalszej części uroczystości p. R. Krzystoń serdecznie powitała wszystkich przedszkolaków, którzy dopiero rozpoczynają edukację. Przedstawiła uczniom poszczególnych klas ich wychowawców i omówiła organizację pracy w nowym roku szkolnym. Następnie w stronę dzieci i młodzieży skierowała życzenia, aby każdego dnia przychodzili do szkoły z uśmiechem na twarzy, uczyli się z przyjemnością, a cały rok szkolny przebiegał im bez przeszkód i zakłóceń.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami i kolegami.

Wszystkim, dla których szkoła to "drugi dom" - czyli uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanego nowego roku szkolnego, a rodzicom - radości z osiągnięć ich pociech.

Galerię zdjęć można obejrzeć poniżej: