MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PUZZLI

Dnia 29 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Puzzli. Dzień ten nazywany jest również Dniem Składanki i Łamigłówki. Dzieci podczas przerw międzylekcyjnych układały puzzle o różnym stopniu trudności, tworzyły swoje własne puzzlowe kompozycje oraz rozwiązywały łamigłówki. Powstałe obrazki wywołały na twarzach dzieci duży zachwyt, satysfakcję oraz towarzyszącą im radość z osiągniętego celu. Wszyscy świetnie się bawili. Puzzle oraz różnego typu układanki towarzyszą nam codziennie podczas wielu zajęć, zróżnicowanych aktywności oraz zabaw.

Puzzle to świetna zabawa , która korzystnie wpływa na rozwój dzieci.  Zabawa puzzlami od małego sprawia, że dziecko rozwija tzw. zdolność analizy i syntezy wzrokowej, czyli rozkładania całości na poszczególne elementy i ponownego składania ich w całość. Ponadto stymuluje rozwój mózgu, ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. Buduje wiarę we własne możliwości, trenuje pamięć i rozwija manualnie. Układanie puzzli daje dziecku poczucie, że coś tworzy, ponieważ z rozsypanych elementów, które osobno nic nie przedstawiają, powstaje nagle spójny obraz.

Galeria zdjęć.