PORANEK Z BABCIĄ I DZIADKIEM

Mimo, że w tym roku styczeń  jest wyjątkowo mroźny to uczniowie naszej szkoły nie narzekają, bo wiedzą, że są w styczniu takie dwa dni kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. Jest to Dzień Babci i Dzień Dziadka. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest wieloletnią tradycją. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla dziadków. Jest  to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Tegoroczna uroczystość odbyła się w poniedziałek 22 stycznia. Dziadkowie, którzy przybyli bardzo licznie i wypełnili salę po brzegi, z niecierpliwością czekali by obejrzeć swoje wnuczęta na scenie. Na wstępie głos zabrała Pani Dyrektor Renata Krzystoń, która przywitała zacnych gości życząc wszystkim zdrowia i pociechy z wnucząt.

Uroczyste spotkanie rozpoczęła cała społeczność szkolna od wspólnego odśpiewania  „Sto lat” oraz wręczenia babciom i dziadkom własnoręcznie wykonanych laurek i upominków. Niejednemu dziadkowi i babci ze wzruszenia zakręciła się łezka w oku.

Następnie na scenę wkroczyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły, by zaprezentować montaż słowno-muzyczny przygotowany specjalnie na tę okazję. Mali artyści z przejęciem recytowali swoje wiersze i z radością śpiewali piosenki, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem, a duma rozpierała ich serca, że mają tak utalentowane wnuczęta.

Po części artystycznej nastąpił czas na wspólną zabawę przy muzyce.Widać było, że wnuki i dziadkowie cieszyli się ze swojej obecności.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu oraz bliższego poznania się wzajemnie.

BARDZO DZIĘKUJEMY Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Galeria zdjęć.