DZIEŃ PANDY

W czwartek, 16 marca 2023 r., obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Pandy Wielkiej. Od połowy XX wieku to właśnie ona była symbolem zagrożonych wyginięciem gatunków. Z tego powodu zagościła w logo organizacji chroniącej środowisko – WWF. Dzięki wieloletnim trudom i staraniom ekologów w ciągu 40 lat jej populacja zwiększyła się o 80%. Dzień Pandy ma na celu pomóc przetrwać jej w świecie coraz bardziej zdominowanym przez ludzi i cywilizację.

Panda jest to jedno z bardziej lubianych zwierząt, kojarzone z przytulaniem, jedzeniem, spaniem i... uroczą nieporadnością. Na wolności osobniki żyją do 20 lat i ważą do 150 kg.

Uczniowie tego dnia przynieśli swoje maskotki pandy do szkoły, mieli okazję poznać wiele ciekawostek z ich życia oraz uczestniczyli w warsztatach plastycznych.